Όλοι μαζί, κανένας μόνος.

Συμμετοχή του σχολείου μας στο μαθητικό συνέδριο με τίτλο: “Προχωράμε μαζί; Συζητάμε πρακτικές για την αλληλοκατανόηση και την ειρηνική συμβίωση στο σχολείο.”

Σκοπός της δράσης μας  είναι η πρόληψη της παραβατικής συμπεριφοράς και η δημιουργία ειρηνικού κλίματος συμβίωσης και συνεργασίας, μέσα από την ενεργό συμμετοχή των παιδιών στην σχολική ζωή. Η λειτουργία της σχολικής βιβλιοθήκης με ευθύνη και συνεργασία των μαθητών, ο εμπλουτισμός της βιβλιοθήκης με πρωτοβουλία και συνεργασία των μαθητών μας. Δράσεις φιλαναγνωσίας με ιδιαίτερη έμφαση στο θέμα του σχολικού εκφοβισμού και την αποδοχή της διαφορετικότητας.

Υπεύθυνοι καθηγητές:

Γκίντερ Ήρα, Παπαδοπούλου Ευαγγελία, Πόλύζου Ελένη, Τουτούκη Βασιλική, Χαριζάνη Ανδρονίκη, Χρηστίδης Γρηγόρης.

Author: ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ ΧΑΡΙΖΑΝΗ

Καθηγήτρια Πληροφορικής ΠΕ86