Πρόγραμμα Τρίτη 20-02-24

Το πρόγραμμα της Τρίτης 20-02-24 με μερικές αλλαγές λόγω απουσίας συναδέλφων. Τα μαθήματα εξαιτίας συνεδρίασης του Συλλόγου Διδασκόντων θα τελειώσουν στις 13:15. Τα λεωφορεία θα μετακινηθούν κανονικά.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΡΙΤΗΣ 20-2-2024

Διδακτική Επίσκεψη ΄Β Τάξης

Την Πέμπτη 15-02-24 πραγματοποιήθηκε διδακτική επίσκεψη της ΄Β Τάξης του σχολείου μας στο Βασιλικό Θέατρο Θεσσαλονίκης με θέμα “Work shop Φιλοσοφίας”. Συγχαρητήρια στα παιδιά και τους/τις συνοδούς καθηγητές/τριές κ. Χαριζάνη. Α., Παπαδοπούλου Ε., Χρηστίδη Γρ.

Πρόγραμμα Πέμπτη 15-02-24

Το πρόγραμμα της Πέμπτης με μερικές αλλαγές λόγω διδακτικής επίσκεψης της Β’ Τάξης. Τα λεωφορεία θα κινηθούν κανονικά στις προγραμματισμένες ώρες.
ΠΕΜΠΤΗ 15-2-2014

Σχολικοί Αγώνες δρόμου σε ανώμαλο έδαφος

Την Παρασκευή 09-02-24, το σχολείο μας συμμετείχε στους ετήσιους σχολικούς αγώνες δρόμου σε ανώμαλο έδαφος που διοργανώνει η Δ.Δ.Ε. Δυτ. Θεσσαλονίκης στην περιοχή των λουτρών Λαγκαδά. Το σχολείο εκπροσώπησαν στο δρόμο των 3000μ. αγοριών οι μαθητές της Γ΄τάξης Παγώνης Δ. και Παναγιωτόπουλος Κ. ενώ στο δρόμο των 2000μ. κοριτσιών οι μαθήτριες Σταρδέλη Ν., Φλώρου Θ.( Γ’ τάξη), Στουγιαννίδου Μ. (Β’ Τάξη) και Μπρούσα Θ. (Α’ Τάξη). Συγχαρητήρια στους/στις μαθητές/τριες για την προσπάθεια και στους γονείς-κηδεμόνες που τα συνόδευσαν. Η συμμετοχή σε αθλητικές δραστηριότητες βοηθά με πολλούς τρόπους στην καλύτερη ψυχοκοινωνική ανάπτυξη των νέων ανθρώπων.