Εσωτερικό πρωτάθλημα επιτραπέζιας αντισφαίρισης

Με μεγάλη συμμετοχή και επιτυχία ολοκληρώθηκε σήμερα στο χώρο του σχολείου το εσωτερικό πρωτάθλημα επιτραπέζιας αντισφαίρισης (πιγκ-πογκ) που οργάνωσε ο ΚΦΑ κ. Πολυνός. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες. Φωτογραφίες και βίντεο εδώ:

Εκλογές Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε οτι την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 18:oo στο χώρο του σχολείου, θα γίνει η τελευταία συνάντηση του συλλόγου για την εκλογή προεδρίου. Η παρουσία όλων σας κρίνεται απαραίτητη.

Ψυχολόγος στο 1ο Γυμνάσιο Χαλκηδόνας

Έπειτα από υπουργική απόφαση και κατόπιν σχετικής τοποθέτησης της ΔΔΕ Δυτ. Θεσαλλονίκης στο σχολείο μας τοποθετήθηκε συνάδελφος εκπαιδευτικός ειδικότητας ΠΕ 23 (Ψυχολόγοι) για την πραγματοποίηση της πράξης :«Ενίσχυση και ενδυνάμωση της κοινωνικοσυναισθηματικής ανάπτυξης και ανθεκτικότητας των μαθητών μέσω του θεσμού Ψυχολόγου και του Κοινωνικού Λειτουργού» με κωδικό ΟΠΣ: 6001779.
Λεπτομέρειες για το πλαίσιο λειτουργίας και εφαρμογής της πράξης θα σταλούν σε έντυπη μορφή καθώς και με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Η εν λόγω πράξη αναμένεται να βοηθήσει σημαντικά την εύρυθμη λειτουργία της σχολικής μας μονάδας.

Γιορτή για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου

Σήμερα Παρασκευή πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας γιορτή για την επέτειο μνήμης της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Συγχαρητήρια στους συναδέλφους εκπαιδευτικούς Παπαδοπούλου Ε., Καζαντζίδη Γ., Αμοιρίδη Κ. και Γκίντερ Η. Η παρακάτω αφίσα είναι έργο της μαθήτριας Μοχάμεντ Ρ.

έργο της μαθήτριας της ΄Β τάξης Μοχάμεντ Ρ.