Εβδομαδιαίο Πρόγραμμα απο 30-10-23

Πρόγραμμα (εβδομαδιαίο) απο 30-10-23. Στο παρακάτω πρόγραμμα θα γίνονται αλλαγές με βάση τις νέες τοποθετήσεις συναδέλφων και τις ανάγκες του σχολείου. Το πρόγραμμα εδώ : ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΟ ΑΠΟ 30-10

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Σήμερα Παρασκευή 27-10-23 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας τελέστηκε η γιορτή της σημαίας καθώς και η γιορτή για την επέτειο μνήμης της 28ης Οκτωβρίου. Στο πλάισιο αυτό δώθηκαν στους διακριθέντες μαθητές και μαθήτριες τα αριστεία και βραβεία προόδου της προηγούμενης σχολικής χρονιάς. Την πολύ όμορφη γιορτή οργάνωσαν οι συνάδελφοι εκπαιδευτικοί Γιαννοπούλου Σ., Γκύντερ Η. και Πολύζου Ε. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες. Φωτογραφικό υλικό:

Ενδοσχολικοί Αγώνες Στίβου

Σήμερα Παρασκευή 27-10-23 στο χώρο του σχολείου έγινε η απονομή των νικητών και νικητριών των εσωτερικών αγώνων δρόμου 1000μ σε ανώμαλο έδαφος. Οι αγώνες οργανώθηκαν απο τον ΚΦΑ κ.Πολυνό. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες. Παρατίθεται φωτογραφικό υλικό :

Λειτουργία Σχολείου Παρασκευή 27-10-23

Την Παρασκευή 27-10-23 στο σχολείο μας θα πραγματοποιηθεί γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Οι μαθητές θα είναι στο σχολείο στις 09:00 και θα αναχωρήσουν από αυτό στις 11:00 (έχουν ενημερωθεί οι ανάδοχοι των δρομολογίων των λεωφορείων).

Γιορτή για την επέτειο μνήμης του Μακεδονικού Αγώνα

Την Παρασκευή 20-10-23 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας εκδήλωση για την επέτειο μνήμης του Μακεδονικού Αγώνα. Την εκδήλωση οργάνωσαν με επιτυχία οι συνάδελφοι καθηγητές Ν. Χαριζάνη, Δ.Κυρατζής και Η. Γκυντερ. Σχετικές φωτογραφίες :

Την Κυριακή 22-10-23 το σχολείο μας παρεβρέθηκε στην επιμνημόσυνη δέηση και τη κατέθεσε στέφανο στο μνημείο ηρώων Χαλκηδόνας. Τους μαθητές της σημαίας Κορώνα Ν., Γιαννακούλα Σ., Μασλίγκα Χ., Κορώνα Ε., Περδίκη Χ., Παναγιωτοπούλου Π., συνόδευσε ο Δ/ντης τους σχολείου. Σχετικές φωτογραφίες εδώ:

Πρόγραμμα Παρασκευή 20-10-23

Την Παρασκευή 20-10-23 την 5η και 6η ώρα θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο γιορτή για την επέτειο μνήμης του Μακεδονικού Αγώνα. Τα λεωφορεία θα αναχωρήσουν μετά το τέλος της 6ης ώρας στις 13:15. Το πρόγραμμα της Παρασκευής εδώ: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20-10-23