Κοπή Βασιλόπιτας Νέου Έτους

Σήμερα Τρίτη 30-01-24, ημέρα γιορτής των τριών Ιεραρχών, στο σχολείο μας κόπηκε εθιμοτυπικά η βασιλόπιτα για το νέο έτος. Ευχαριστούμε το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων αφενός για την προσφορά της βασιλόπιτας στους καθηγητές και στα παιδιά αφετέρου για την συνολικότερη στήριξή του στην εύρυθμη λειτουργία του σχολείου.Καλή χρονιά με υγεία σε όλους.

Διδακτική Επίσκεψη Γ΄ Τάξης

Σήμερα Πέμπτη 18-01-24 η Γ΄τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στη βίλα “Μπιάνκα” όπου και είχε την δυνατότητα να δει από κοντά έκθεση έργων τέχνης για τα εκατό χρόνια απο τη γέννηση του Γ.Γαϊτη. Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους συνοδούς εκπαιδευτικούς Σ. Ζερβού, Λ. Τσαγκαλίδου και Κ. Αμοιρίδη (που έκανε και την ξενάγηση στην έκθεση). Σχετικές φωτογραφίες :

Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες λόγω ιογενών λοιμώξεων

Από το ΥΠΑΙΘΑ στάλθηκε έγγραφο που ενημερώνει σχετικά με τις απουσίες μαθητών/τριών λόγω ιογενών αναπνευστικών λοιμώξεων.Μπορείτε να το δείτε εδώ : ΕΞΕ – 2572 – 2024 – «Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες μαθητών τριών λόγω των εποχικών ιογενών αναπνευστικών λοιμώξεων »-1