Εορτασμός της 25ης Μαρτίου

‘Οπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας τίμησαν τη μεγάλη διπλή εορτή τού έθνους μας και του χριστιανισμού της 25ης Μαρτίου, καθώς συμμετείχαν στην εκδήλωση που παρουσιάστηκε στο σχολείο μας, παρακολούθησαν τη δοξολογία, κατέθεσαν στεφάνι και παρέλασαν με υπερηφάνεια. Συνέβαλαν σημαντικά στην οργάνωση και παρουσίαση της εκδήλωσης του σχολείου μας την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024. Πρότειναν ιδέες, έκαναν πρόβες, φρόντισαν για την ενδυμασία και τα σκηνικά, ζωγράφισαν αφίσες, σημαιοστόλισαν, μετέφεραν και χειρίστηκαν τον τεχνικό εξοπλισμό, εκφώνησαν το χρονικό και τα κείμενα, απήγγειλαν τα ποιήματα, έπαιξαν και ερμήνευσαν τραγούδια, χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς, παρακολούθησαν τους συμμαθητές τους με σεβασμό.

Το σύνθημα της Ελληνικής Επανάστασης: Ελευθερία ή Θάνατος!

Η μορφή του Ρήγα Φεραίου και η συγκλονιστική φράση του: “Όποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά!”

Κατάθεση στεφάνων.

Μαθητική παρέλαση 25ης Μαρτίου.
Παιδιά μας, σας συγχαίρουμε, σας χειροκροτούμε και σας ευχόμαστε καλή πρόοδο και υψηλές επιδόσεις!