Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Σήμερα Παρασκευή 27-10-23 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας τελέστηκε η γιορτή της σημαίας καθώς και η γιορτή για την επέτειο μνήμης της 28ης Οκτωβρίου. Στο πλάισιο αυτό δώθηκαν στους διακριθέντες μαθητές και μαθήτριες τα αριστεία και βραβεία προόδου της προηγούμενης σχολικής χρονιάς. Την πολύ όμορφη γιορτή οργάνωσαν οι συνάδελφοι εκπαιδευτικοί Γιαννοπούλου Σ., Γκύντερ Η. και Πολύζου Ε. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες. Φωτογραφικό υλικό:

Author: Δ/ΝΤΗΣ

Το 1ο Γυμνάσιο Χαλκηδόνας είναι μια εκπαιδευτική μονάδα της Δ.Δ.Ε. Δυτ. Θεσσσαλονίκης λίγο έξω απο τον αστικό ιστό. Σκοπός της είναι εκτός από ακαδημαϊκές γνώσεις να βοηθήσει τους μαθητές της παιδαγωγικά να γίνουν ενεργοί και σκεπτόμενοι πολίτες.