Ευχαριστήρια επιστολή

To 1ο Γυμνάσιο Χαλκηδόνας αλλάζει! Το σχολείο μας, ως ανοικτό σύστημα, θα ήθελε να ευχαριστήσει όσους τον τελευταίο καιρό καταβάλουν μεγάλες προσπάθειες για τη βελτίωση της ποιότητας της παρεχόμενης εκπαίδευσης και όχι μόνο. Ειδικότερα, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, την πρόεδρο της ενιαίας σχολικής επιτροπής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, τους αιρετούς εκπροσώπους και τους εργαζόμενους στο Δήμο Χαλκηδόνας που ανταποκρίνονται στα σοβαρά προβλήματα της σχολικής μας μονάδας. Η στήριξη της δημόσιας παιδείας του τόπου μας δημιουργεί οφέλη που μακροπρόθεσμα επιστρέφουν σε όλους μας.

Author: Δ/ΝΤΗΣ

Το 1ο Γυμνάσιο Χαλκηδόνας είναι μια εκπαιδευτική μονάδα της Δ.Δ.Ε. Δυτ. Θεσσσαλονίκης λίγο έξω απο τον αστικό ιστό. Σκοπός της είναι εκτός από ακαδημαϊκές γνώσεις να βοηθήσει τους μαθητές της παιδαγωγικά να γίνουν ενεργοί και σκεπτόμενοι πολίτες.