Εκπαιδευτική ενημέρωση

Την Παρασκεύη 15-12-23 κατά τις δύο(2) τελευταίες διδακτικές ώρες το σχολείο μας είχε τη χαρά και την τιμή να φιλοξενήσει τον κ. Δ. Γίδαρη ΕΕΔΙΠ ΤΕΦΑΑ Α.Π.Θ. ή αλλιώς “δάσκαλο”, όπως τον αποκαλούσαμε οι φοιτητές του, με όλη τη βαρύτητα και σπουδαιότητα της λέξεως. Παρουσίασε στους μαθητές/τριες του σχολείου μας τις ευεργετικές επιδράσεις της άσκησης ενώ ταυτόχρονα τους έδωσε πολύτιμες συμβουλές ζωής. “Δάσκαλε” σε ευχαριστούμε πολύ! Σχετικές φωτογραφίες :

Author: Δ/ΝΤΗΣ

Το 1ο Γυμνάσιο Χαλκηδόνας είναι μια εκπαιδευτική μονάδα της Δ.Δ.Ε. Δυτ. Θεσσσαλονίκης λίγο έξω απο τον αστικό ιστό. Σκοπός της είναι εκτός από ακαδημαϊκές γνώσεις να βοηθήσει τους μαθητές της παιδαγωγικά να γίνουν ενεργοί και σκεπτόμενοι πολίτες.