Δανειστική Βιβλιοθήκη

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ενημερώνουμε οτι στο σχολείο μας λειτουργεί δανειστική βιβλιοθήκη με σύνολο χίλιους εξιακόσια τριάντα δύο (1632) τίτλους από ευρύ φάσμα συγγραφέων (λογοτεχνία, ποίηση, ιστορία κ.α.). Σχετικός πίνακας με τους τίτλους βρίσκεται προσβάσιμος σε αρχείο excel, μόνιμα καρφιτσωμένος, στην πλαϊνή στήλη της ιστοσελίδας μας. Την επιμέλεια της βιβλιοθήκης και την επίπονη διαδικασία της καταγραφής των τίτλων έχουν αναλάβει οι εκπαιδευτικοί Ε. Πολύζου και Η. Γκίντερ. Παρακαλούμε να στηρίξετε την προσπάθεια και να ενθαρρύνεται τα παιδιά στον δανεισμό και μελέτη βιβλίων.

Author: Δ/ΝΤΗΣ

Το 1ο Γυμνάσιο Χαλκηδόνας είναι μια εκπαιδευτική μονάδα της Δ.Δ.Ε. Δυτ. Θεσσσαλονίκης λίγο έξω απο τον αστικό ιστό. Σκοπός της είναι εκτός από ακαδημαϊκές γνώσεις να βοηθήσει τους μαθητές της παιδαγωγικά να γίνουν ενεργοί και σκεπτόμενοι πολίτες.